8 izgalmas tény a bőrről

Tartalomjegyzék:
A bőr, mint a test első számú védelmi vonala
Az egészséges bőr és ami mögötte van
Mi az a pH-érték és hogyan változik a külső hatásokra?
A bőr természetes megújulása
Bőrmegújítás kozmetikumokkal
Baktériumok és mikroorganizmusok a bőrön
A mikroorganizmusok szerepe
A bőr, mint a test első számú védelmi vonala
A bőr testünk előretolt védvonala. A bőrszövet sokkal nagyobb jelentősséggel bír, mint ahogy azt a legtöbbször gondoljuk, ugyanis mindig azok a szervek viselik a legnagobb terhet az emberi testben, testen, amelyek határterületen találhatók. Ezek közül pedig egyértelműen – nagyságának köszönhetően - a bőr kitettsége a legnagyobb a különböző, kívülről érkező hatásoknak.
Éppen ezért nagyon nem mindegy hogyan bánunk vele, hogyan ápoljuk, hogyan biztosítjuk egészségét.
Az egészséges bőr és ami mögötte van
Mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy a lelkiállapotunk rendkívüli módon befolyásolja testünk fizikai erőnlétét. De nem csak azt! A mentális állapotunk közvetlen nyomot hagy a bőrünkön is. Egyes bőrproblémák például szoros összefüggést mutatnak pszichés zavarokkal: nagy részük szemmel láthatóan felerősödik stresszesebb időszakban vagy túlhajszoltság esetén. Nyugodtabb, kipihentebb napjainkon a bőrünk is szebb és egészségesebb arcát mutatja.
Az egészséges bőr sima felszínű, egyenletes színű, feszes és hidratált, ezáltal rugalmas, pH-értéke pedig 5,5 körül van (ezen az értéken működnek optimálisan a bőrben játszódó folyamatok).
Mi az a pH-érték és hogyan változik külső hatásokra?
A pH-érték egy 0-14-es értékű skálán mutatja meg, hogy egy vizsgált dolog savas vagy lúgos kémhatású-e. 7-es érték felett lúgos, alatta savas, 7-es értéken pedig semleges kémhatásról beszélünk.
A bőr ideális pH-értéke savas kémhatást mutat. A pH-egyensúly a bőr savköpenyének egészsége miatt fontos, ez tartja távol ugyanis az ártalmas kórokozókat és méreganyagokat, valamint felel a megfelelő vízháztartást fenntartásáért.
Ez az érték több okból is kibillenhet: ha például nem megfelelő kozmetikai termékeket használunk vagy helytelenül táplálkozunk. A következmények a bőrön is szemmel láthatóvá válnak ráncok, pattanások, gyulladások formájában.
A bőr természtes megújulása
Talán nem mondjunk újdonságot azzal, hogy a bőr természetes módon újul meg. A csecsemők bőre átlagosan 2 hetente, a fiataloké 28 naponta, az idősebb korosztályé pedig 40 naponta újul meg minden külső behatás nélkül. Eljön azonban az az idő, amikor szükségessé válik ennek a folyamatnak a támogatása, segítése, hogy az elhalt hámsejtek akadozó távozását gördülékenyebbé tegyük.
Bőrmegújítás natúrkozmetikumokkal
Otthoni körülmények között az elhalt hámsejteket a legegyszerűbben bőrradír és -hámlasztó segítségével távolíthatjuk el.
A Schüssler Mélyhidratáló arcradír kíméletesen tisztítja, élénkíti a bőrt és előkészíti a tápanyagok befogadására. Az arcradírban található Nr. 8 Schüssler ásványi só a vízháztartás egyensúlyát állíthatja vissza, szöveti szinten kezelve a vízhiányt.
A Schüssler AHA-savas hámlasztó gél a bőr felszínéről távolítja el kíméletes módon az elhalt hámsejteket. A kifejezetten száraz, vízhiányos, érett és pigmentfoltos bőrre ajánlott hámlasztó, amely Nr. 1 és 11 Schüssler ásványi sót is tartalmaz, feszesebbé és rugalmasabbá teszi a bőrt, helyreállítja annak vízháztartását, megszünetve felületének kellemetlen tapintását és fakó színét.A Schüssler BHA-savas hámlasztó gél a bőr mélyebb rétegibe hatolva távolítja el az elhalt hámsejteket és a felesleges faggyút. Használatával a bőr nemcsak puhább és simább tapintású lesz, de a zsíros és pattanásos bőr állapota is sokat javulhat. A gélben rejlő Nr. 3 és 9 Schüssler ásványi sók pedig megnyugtatják az irritációra hajlamos bőrt és egyensúlyba hozzák a faggyútermelését.
Baktériumok és mikroorganizmusok a bőrön
Bőrünk mikroorganizmusok milliárdjainak ad otthont. Ezek a legtöbbször nem okoznak problémát, mert tökéletes szimbiózisban élnek velünk.
A mikroorganizmusok szerepe
A fent említett mikroorganizmusok születésünktől fogva a bőrünkön élnek, ami - bármilyen meglepő! - nagyon hasznos, ugyanis hozzájárulnak a test immunrendszerének helyes működéséhez. Egyesek szerint még az olyan problémákkal szemben is ellenállóbbá tehetnek, mint az asztma, az allergia vagy az autoimmun betegségek.