A körömvirág 10 jótékony hatása
A körömvirág hatóanyagai külsőleg, körömvirág krémként is képesek erőteljes hatást kifejteni, de belsőleg, például teaként fogyasztva is használhatod.
Tartalomjegyzék:
1. A körömvirág krémek tetőtől-talpig ápolnak
Regeneráló és bőrpuhító hatásának köszönhetően nem csak az arcunkon, a kezünk finom bőrén alkalmazhatjuk, hanem az egész testen – minden évszakban segítségül hívhatjuk: a hideg időben megóvja a bőrt a kiszáradástól, berepedezéstől, nyáron pedig napozás után enyhítheti a panaszokat.
2. A körömvirág krém gyógyír a sérülésekre
A körömvirág gyorsítja a sebgyógyulást és nyugtató hatású, ezért csípések, horzsolások, hegek vagy égési sérülések esetén nagyon hatékony lehet. A kisgyerekes otthonokban jó, ha mindig kéznél van, esések után expressz alkalmazva ugyanis a duzzanatok és kék-zöld foltok kialakulását is megelőzheti.
3. A körömvirág búcsút int a pattanásoknak
A pattanások és mitesszerek sokszor felnőtt korban is gondot okoznak, így nem csak a tiniknek segíthet a körömvirágból készült krém az érintett területeken.
4. A körömvirág gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatású
A körömvirág természetes fertőtlenítőként útját állhatja a kórokozóknak, emiatt is gyorsabb a sebgyógyulás és a pattanások enyhülése a kalendulával kezelt bőrön.
5. A körömvirág erősíti az ereket
A körömvirág jó szolgálatot tesz akkor is, ha az ereket szeretnénk erősebbé tenni vagy javítani szeretnénk a keringést – ilyenkor külsőleg segít a krém, belsőleg pedig a kalendulából készült tea.
6. A körömvirág a koleszterin-szintre is hatással van
A körömvirágból készült tea rendszeres és kitartó fogyasztásával kedvezően változhatnak a koleszterin-értékek, sőt (kisebb eltérések esetén) akár a triglicerid-szintet is közelebb viheti a normál értékhez. Ez cseppet sem elhanyagolható segítség a szívinfarktus megelőzése szempontjából!
7. A krömvirág hozzájárul a nyugodt alváshoz
A lefekvés előtt elkortyolt körömvirágtea megkönnyíti az elalvást és nyugodt, pihentető szundikálást biztosíthat. Ez nagy segítség lehet stresszes időszakban, hiszen a feszültebb időszakokban sokan forgolódnak álmatlanul éjszakánként, ami a napközbeni teljesítményre is kihat.
8. A körömvirág segíthet gyomorfekély esetén
Mivel a körömvirág – a sárgarépához hasonlóan – nagyobb mennyiségben tartalmaz karotinokat, kedvezően hat a nyálkahártyákra. Ezt a tulajdonságát érdemes kiaknázni gyomorfekély esetén, amikor nagy segítség lehet a gyomor sérült nyálkahártyájának védelme.
9. A körömvirág a menstruáció alatt is bevethető
A kalendula sokat segíthet az úgynevezett premenstruális szindrómában (PMS) szenvedő nőknek, megkönnyítve a havi vérzést megelőző napokat. A menstruáció kezdetekor sem kell abbahagyni a fogyasztását, ugyanis az alhasi görcsöket is enyhébbé teheti.
10. Segíthet a szabálytalan ciklus rendezésében
A legújabb kutatások rávilágítottak arra is, hogy a körömvirág hozzájárulhat a női ciklus enyhébb zavarainak rendezéséhez. Érdekesség, hogy ez a hatás különösen jól érvényesül azoknál a hölgyeknél, akik vérszegénységben is érintettek.