Visszeres láb

Természetes megoldás a mindennapi bőrápolásban: válaszd ki natúr arckrémeink közül a bőröd számára legmegfelelőbbet!

VISSZERES LÁB ÁPOLÁSA

Visszér kezelése, visszeres láb
A visszér egy komoly egészségügyi probléma, amely amellett, hogy fájdalmas, még esztétikailag is kellemetlen. A visszeres láb speciális ápolást és odafigyelést igényel.

MI AZ A VISSZÉR?

A visszér vénás betegség, a vénák kóros kitágulását jelenti. A visszereket nem szabad elhanyagolni: fordulj orvoshoz, aki felállítja majd a pontos diagnózist, és felírja a megfelelő terápiát, e mellett pedig a mindennapokban is figyelj oda a bőrápolásra azokon a helyeken, ahol visszereid vannak.

MI OKOZZA A VISSZÉRT?

A visszér, a visszeres láb kialakulását öröklött hajlamra, illetve fokozott fizikai igénybevételre, a lábak tartós megerőltetésére vezetik vissza. A folyamatot egyszerűen úgy foglalhatjuk össze, hogy a visszér a vénafal gyengülésével, kitágulásával, valamint a vénabillentyűk elégtelen működésével kezdődik. A vér ekkor pangani kezd, nem tud megfelelően tovább haladni a szív irányába. A szövetek között méreganyagok halmozódhatnak fel, amely gyulladásos folyamatokat indít be. Statisztikailag összességében több a visszeres nő, mint a férfi.

VISSZÉRTÁGULAT VS VISSZÉRGYULLADÁS

A vénák, más néven visszerek, az oxigéntől szegény, szén-dioxidban gazdag vért szállítják. Bár szerkezetük az artériákéhoz hasonlít, fontos különbség, hogy a vénák falai jóval vékonyabbak, ami nagyobb tágulékonyságot tesz lehetővé. Ez a felépítés lassabb véráramlást eredményez a vénákban, ami viszont hajlamosíthat a vér pangására. Egyes vénák vénabillentyűket tartalmaznak, amelyek megakadályozzák a vér visszaáramlását. A magyar lakosság nagy része különböző mértékű vénás elégtelenségben szenved, ami nyomásnövekedést okoz. Ezért fontos ismerni a vénás betegségekkel, azok tüneteivel, szövődményeivel és kezelési lehetőségeivel kapcsolatos információkat. Visszértágulat esetén egy vagy több véna szakasza kitágul, amely főként a lábszár, térd és comb belső oldalán, de akár a végbél területén is (aranyérként) megfigyelhető.
Visszérgyulladás akkor alakulhat ki, ha a vénabillentyűk nem működnek megfelelően, hiszen ezeknek a billentyűknek a fő szerepe a vér visszaáramlásának gátlása. Ha a billentyűk sérülnek, a vénafalak károsodnak, kezdenek kitágulni és pangás következik be, ami gyulladást idéz elő. A visszérgyulladás veszélye abban rejlik, hogy a gyulladt véna szakaszban trombózis alakulhat ki. Habár a visszérgyulladás jelentős fájdalommal jár, önmagában nem jelent veszélyt, de fontos, hogy a betegség ne terjedjen át a mélyebb vénákra.

A VISSZÉR JELLEMZŐ TÜNETEI

  • Kezdetben jelentkezik a kellemetlen „nehéz láb” érzés, amikor este hazaérve csak arra vágyunk, hogy levethessük magunkról a cipőt, és pihentessük sajgó lábainkat.
  • A boka gyakran bedagad, kisebb megterhelés hatására is.
  • A lábban szúró érzést tapasztalunk.
  • Izomgörcsök jelentkeznek, a bőr elszíneződhet.
  • Később kisebb-nagyobb, lilás dudorokat fedezünk fel, például a vádlikon. Ezek a kacskaringós, göcsörtös erek.
  • A kitágult vénáktól a láb fájdalmasan sajog, még a legkisebb napi teendők során is.

A VISSZÉR KUIALAKULÁSA MEGELŐZHETŐ?

Aktív életmóddal, rendszeres mozgással sokat tehetsz a vénák egészségéért. Az elhízás is rizikófaktor a visszeres láb szempontjából, így a visszerek miatt is érdemes kordában tartani a testsúlyodat, továbbá leszoknod a dohányzásról. A sóban és nátriumban gazdag élelmiszereket (pl. készételek, burgonya, pisztácia, tonhal) jó elkerülni, viszont megelőzésképp fogyassz bátrabban például citrusféléket, brokkolit, paprikát, spenótot, szőlőt, cseresznyét. Alkalomadtán egy könnyed masszázs szintén jót tesz a keringésnek.

Visszér tüneteinek enyhítésére: kompressziós harisnya

A kompressziós harisnya egyrészt megakadályozza, vagy csökkenti a duzzanadot, kevésbé dagad be a láb. Másrészt csökkenti a vénákban a nyomást. Ugyanis a felületi vénákat összenyomva a mélyvénákban növeli a véráramlást, így kevésbé fog pangani a vér az érintett visszeres területeken. Ha a vénafalra kevesebb terhelés jut, akkor kisebb mértékben károsdonak a vénabillentyűk is.

PLUSZ RIZIKÓFAKTOROK

Akik genetikailag hajlamosak a visszérre, vagy akik cukorbetegek, illetve anyagcsere-betegségekben szenvednek, mindenképpen gondoljanak arra, hogy a megelőzéshez orvosi tanácsot is kérnek. A terhesség is rizikófaktor, a kismamák legyenek tudatosak e téren is. A sok álló vagy ülő munka, vezetés, tartós fekvéssel járó állapotok is elősegíthetek a vsiszeres lábak kialakulását.

Visszér kezelése

Már kialakult visszér esetén érdemes kerülni a meleg fürdőket, a szaunázást, a tartós napozást, a lábak túlzott megerőltetését.
Mindenképpen szakorvosi kivizsgálás szükséges a visszeres láb orvosi kezelésének meghatározásához.

VISSZERES LÁB ÁPOLÁSA SCHÜSSLER NATÚRKOZMETIKUMOKKAL

A Nr.1+11 Schüssler-féle sók kombinációja segíthet a seprűvénák, a visszér, vagy a „nehéz láb” érzés esetében. A visszeres bőrfelület ápolására ezért kifejezetten ajánljuk Nr.1+11 bőrfeszesítő testápolónkat, amely a Schüssler sók mellett olyan értékes, natúr összetevőket tartalmaz, mint a bio sheavaj és argánolaj. Ezt a terméket kismamák is nyugodtan használhatják bőrük kötő- és támasztószöveteinek erősítésére, az elnehezült láb érzés enyhítésére.

Showing the single result

Legfrissebb blogbejegyzések

C vitamin szérum: hogyan hat és hogyan használd?

C vitamin szérum: hogyan hat és hogyan használd?

Mire jó a 12 Schüssler só és mi az a Schüssler terápia?

Mire jó a 12 Schüssler só és mi az a Schüssler terápia?