Grízes bőr tünetei és a bőrgrízesség kezelése


Grízes bőr tünetei és a bőrgrízesség kezelése

Mivel a grízes bőr sokszor kéz a kézben jár a tág pórusokkal, nem is szerencsés erősen sminkelni, vagyis úgy tűnhet, a kör be is zárult. Elkeseredésre azonban semmi ok, a bőrgrízességre ugyanis van egy nagyszerű, 100% természetes megoldás! Mivel ez az arcdiagnosztikai jel a Nr. 4-es Schüssler só hiányát jelzi, a sejt és szöveti szinten ható arckrém használatával sokat lehet tenni az ügy érdekében. Fontos az is, hogy tudjuk, mi az, ami hozzájárul a bőrgrízesség kialakulásához, s hogy mit tehetünk még, hogy javítsunk a helyzeten. Most lerántjuk a leplet minderről!

Hogy néz ki a grízes bőr felülete?

A bőrgrízesség azt jelenti, hogy zavaró, apró fehér pontocskák jelennek meg az arcon, leginkább az orcán, a szem környékén, illetve az orr és a száj körül. Sokan azt gondolják, hogy elég kinyomkodni ezeket, és máris megszabadulhatnak tőlük, ezektől a fehér pöttyöcskéktől azonban nem lehet ilyen egyszerűen búcsút venni. Ráadásul a grízesség sosem egy-egy pontocskát jelent, legtöbbször kis telepekben bukkan fel az arcon. A keratinból álló bőr alatti pontocskák nem csak egyenletlenné teszik a bőrfelszínt, hanem a tapintását is érdesebbé, hepehupássá változtatják.

Mitől alakul ki a bőrgrízesség?

Annak, aki hajlamos a bőrgrízességre, nagyon oda kellene figyelnie a napi szépségrutinjára, a nemtörődömségért ugyanis nagy árat kell fizetni. Ha rendszeresen előfordul, hogy sminkben, arctisztítás nélkül bújsz ágyba és/vagy olyan kozmetikumokat használsz, amelyek eltömítik a pórusokat, számolnod kell a gríz megjelenésével. Előfordulhat, hogy a könnyedebb állagú krémek is hozzájárulnak a bőrgrízesség kialakulásához, ha az összetevők között találhatók olyan szintetikus anyagok, amik igencsak próbára teszik a bőrt, mivel megakadályozzák a természetes méregtelenítő folyamatok zavartalan működését. Csak hogy néhány példát említsünk: a túlzottan agresszív lemosók, a felületes arctisztítás és a túlzottan erős smink mellett a félvállról vett fényvédelem is kedvez a bőrgrízesség kialakulásának.

Ne piszkáld a grízes bőrt!

Kitartással és türelemmel sokat javíthat a helyzeten, ha megtalálod a bőrgrízesség enyhítését célzó kozmetikumokat, arra azonban ne gondolj, hogy házilag kiszurkálod a grízt! Ez mindenképp szakember dolga, az otthoni próbálkozás ugyanis gyakran vezethet fertőzéshez vagy hegek kialakulásához!

Bőrgrízesség esetén is fontos a megelőzés

Ha tudod, hogy hajlamos vagy a bőrgrízességre, az átlagosnál is nagyobb gondot kell fordítanod a szépségápolásra – ez ne szegje kedved, hiszen a végeredmény minden erőfeszítésedért kárpótol! Azért is jobb, ha körültekintő vagy, mert a bőrgrízességet egyszerűbb megelőzni, mint eltüntetni – különösen igaz ez arra az esetre, ha a szemkörnyéken alakul ki. A bőr itt nagyon finom és érzékeny, ezért gyengéd bánásmódra van szüksége.

  • Használj kíméletes, de hatékony arclemosót, minden reggel és este – akkor is, ha nem sminkeltél, hiszen a bőrön attól még megtapadnak a szennyeződések!
  • Szokj rá az összetevők listájának böngészésére: ne használj olyan dekorkozmetikumokat és arcápolókat, amikben fellelhető a szilikon, a parabén és a többi veszélyes szintetikus anyag! Ezekről bővebben a natúrkozmetikumokról szóló írásunkban írtunk korábban.
  • Törekedj a natúr hatású sminkre, hidd el, nem tesz jót a bőrödnek, ha napi rendszerességgel befeded korrektorral, alapozóval, porpúderrel, pirosítóval és szemhéjpúderrel! (Fontos alkalmakkor még beleférhet, de hétköznapokon semmi szükség ennyi mindennel terhelni a bőrt!)
  • Ne feledd, hogy a káros napsugarakkal szemben nem csak a nyári vakáció alatt kell védekezni!

Legfrissebb blogbejegyzések

Mit tehetünk a pigmentfoltok ellen?

Mit tehetünk a pigmentfoltok ellen?

A nőiességet nem kilóban mérik

A nőiességet nem kilóban mérik