Így kerülheted el a bőrirritációt és az allergiás reakciót!
A legtöbb kellemetlenséget a szintetikus alkotóelemek – a kőolajszármzékok, a tartósítószerek, a színezékek vagy a mesterséges illatanyagok – okozzák, amiknek a natúrkozmetikumokban semmi keresnivalójuk.
Tartalomjegyzék:
Emiatt ezek használata nagyságrendekkel biztonságosabb, fontos tudni azonban, hogy a természetes összetevőkkel szemben is lehet valaki túlérzékeny, ami szintén nem kívánt reakciót válthat ki, erre azonban jóval kisebb az esély – az, aki például allergiás a mézre, jobb, ha óvatosan használja a méhviasz tartalmú készítményeket, hiába tekinthető ez utóbbi természetes és tiszta összetevőnek.
A leggyakoribb allergizáló anyagok
A közelmúltban napvilágot látott egy tengerentúli kutatás, amely szerint egy felnőtt ember egy nap leforgása alatt legalább 7 különböző kozmetikumot ken vagy fúj magára, aminek következtében hatalmas mennyiségű összetevővel kerül közvetlen kapcsolatba a bőre. Emiatt igen nagy a bőrirritáció kialakulásának kockázata is, főleg akkor, ha az illető az érzékenyebb bőrűek csoportjába tartozik. Az allergiás reakciók elkerülése miatt nagyon fontos (lenne) tüzetesen átolvasni egy-egy kozmetikum összetevőinek listáját, hogy elkerüljük azokat, amik irritálhatják a bőrt.
A Schüssler Natúrkozmetikumok garantáltan mentesek a szintetikus hozzávalóktól, ezért is jó döntés a 100% természetes kozmetikumokat előnyben részesíteni. Ezekkel kíméletesen, de hatékonyan ápolhatjuk a bőrünket, a kellemetlen – és sok esetben nem is túl esztétikus – bőrirritációt okozó, vagyis kerülendő összetevők nélkül.
Ami a Schüssler Natúrkozmetikumokból kimarad:
- kőolajszármzékok
- tartósítószerek
- mesterséges illatanyagok
- színezékek
- állagjavítók
- nikkel
Bőrirritáció, túlérzékenység bármikor kialakulhat
Nem túl jó hír, hogy bármely életkorban túlérzékennyé vagy allergiássá válhatunk egy-egy összetevőre, ha a szervezetünk telítődik vele, megeshet tehát, hogy egy évek óta jól bevált kozmetikum egyik napról a másikra galibát okoz. A bőrünk ilyenkor félreérthetetlen jelzéseket küld, hogy valami nincs rendben, azt azonban, hogy pontosan melyik összetevő váltja ki a panaszokat, nem mindig egyszerű kideríteni. Ha ezt nem vesszük figyelembe, és tovább használjuk az irritáló kozmetikumot, a helyzet nagy valószínűséggel romlani fog.
- Az első fokozat a bőrirritáció, ami meglehetősen gyakori, nem kell hozzá sem érzékeny bőrűnek, sem allergiásnak lenni. Ez legtöbbször viszketéssel, bőrpírral és duzzanattal jár együtt, azon a területen, ahol alkalmaztuk az adott kozmetikumot – egy szemránckrém esetében a szem környékén, míg egy ajakír használata után a száj körül. A bőrirritációt legtöbbször valamilyen agresszívebb, mesterséges hatóanyag váltja ki, felborítva a bőr természetes egyensúlyát.
- Ennél intenzívebb formában jelentkezik, és lassan múló gyulladást is okozhat az allergiás reakció, ami általában nem csak ott alakul ki, ahol az allergént tartalmazó kozmetikumot használtuk, hanem annál nagyobb kiterjedésű, legtöbbször az arcon, a nyakon, a szem és a száj körül bukkan fel, de a végtagokat is érintheti. Arra, hogy az általunk választott kozmetikumot jobb elfelejtenünk, pirosság, viszketés, égő és húzódó érzés hívhatja fel a figyelmünket, de hólyagok és ödéma is kialakulhat.
FONTOS! Mivel az allergiás reakció során az immunrendszerünk válaszol az érzékenységet kiváltó összetevő jelenlétére, ritkán ugyan, de megeshet, hogy súlyos, életet veszélyeztető formában jelentkezik!
Bőrirritáció ellen válassz a hipoallergén kozmetikumokat!
A kutatási eredmények szerint élete során minden tizedik ember tapasztal magán valamilyen irritációt vagy allergiás reakciót a kozmetikumok használata során, azonban ennek kockázata jelentősen csökkenthető a 100% természetes, hipoallergén kozmetikumok használatával.
A hipoallergén termékekben nincs alkohol, szintetikus illatanyag, mesterséges színezék, szintetikus tartósítószer és nikkel.
Hihetetlen, de igaz: a hidegre is lehetsz allergiás!
A hidegallergia nem költői túlzás, hanem egy létező probléma, aminek leginkább a bőr látja kárát. Az ezzel járó leggyakoribb tünetek:
- csalánkiütések
- vörös foltok
- duzzanat
- viszketés
Annak, aki a szó szoros értelmében véve allergiás a hidegre, egész évben oda kell figyelnie, hiszen az alacsony hőmérséklettel nem csak akkor találkozunk, amikor leesik az első hó, hanem akkor is, ha kinyitjuk a hűtőszekrényt, erős fokozatra kapcsoljuk a légkondit vagy elmerülünk az úszómedence hűvös vizében.