Bőrradír, arc radír – kinek és milyen problémákra ajánlott?


Bőrradír, arc radír – kinek és milyen problémákra ajánlott?

A bőrradír rendszeres használata hozzájárul, hogy a kozmetikumainkban lévő értékes hatóanyagok a bőr minél mélyebb rétegeibe eljussanak. Te tudod, hogy az arc radíroknak milyen bőrtípusra, milyen bőrproblémákra javasolt a használata, és hogyan illeszd a bőrápolási rutinodba?

Bőrradír, arc radír és testradír: mi a különbség?

Az arc- és testradírok eltávolítják a bőrfelszínről az elhalt hámsejteket, így szabaddá teszik az utat a radírozás után használt arcápolókban lévő összetevők számára. Ez különösen csodás hír akkor, ha tudatosan választunk a szépségápolás terén is, és 100% természetes natúrkozmetikumokat használunk a szintetikus bőrápolók helyett.

Tudtad, hogy a Schüssler Mélyhidratáló arcradír előállítása során egy itthon sosem látott technológiát használunk annak érdekében, hogy az arctisztítás egyszerre alapos és kíméletes legyen?

Mi a bőrradír funkciója?

  • A bőrradír az elhalt hámsejtek mellett a különböző szennyeződéseket is eltávolítja az arcról, amely a radírozást követően szemmel láthatóan fellélegzik és tisztábbá válik.
  • A bőrradírozás felkészíti a zsíros, a normál, a kombinált és a száraz bört arra, hogy minél nagyobb mennyiségben magába szívhassa a felvitt szérumokat, elixíreket, hidratáló vagy anti-aging krémeket, amelyek így intenzívebben fejthetik ki a hatásukat.
  • A rendszeres radírozás a mélyrehatóbb ápolás mellett abban is segít, hogy a bőr tapintása puhává, színe pedig egyenletessé váljon, búcsút intve az érdes és szaraz bor területeknek.
  • Ha rendszeresen használunk bőrradírt, a sminkünk is szebben fog mutatni és nagy valószínűséggel tartósabb is lesz, hiszen egészen más alapokra visszük fel így a dekorkozmetikumokat.
  • A bőrradírozás (arcon és testen egyaránt) segít abban is, hogy a bőrszín élénkebb legyen: egyrészt az apró tisztítógyöngyök finoman átmasszírozzák a bőrt és fokozzák a mikrokeringést, aminek köszönhetően a sejtek több tápanyaghoz és oxigénhez juthatnak, ez pedig a bőr színén is meglátszik. Másrészt a radírozás a foltmentes barnuláshoz is hozzájárul, ami nemcsak nyáron aktuális, hanem télen is, ha például síelni indulunk.

Az arc radírozás története

Tudtad, hogy a bőrradír egyáltalán nem újkeletű találmány? Már az ókori görögök is rájöttek arra, hogy a bőrradír használata jótékony hatású, ezért tengeri homok segítségével „csiszolták le” az arcukról és a testükről az elhalt hámsejteket, hogy a bőrük kellően puha és szép legyen.

Az idő múlásával egyre több olyan természetes összetevőt fedeztek fel, amelyek beváltak a bőrradírokban, ezzel párhuzamosan persze a szintetikus – kerülendő! – alkotóelemek is szép számmal gyarapodtak. A nagy kérdés az, te hogyan döntesz, melyik arcradírt választod.

100% természetes bőrradírt nyugodtan használhatod arcra és testre egyaránt, hiszen nem teszel vele rosszat sem a bőrödnek, sem a környezetnek.

Milyen bőrradír típusok léteznek?

bőrradírokat 3 nagy csoportra oszthatjuk, amelyeket érdemes közelebbről is megismerni, mert egyáltalán nem mindegy, melyiket részesítjük előnyben:

  1. Az úgynevezett mechanikai radírok előállítása során rengeteg féle dörzsanyag kerülhet a termékbe, ilyen például a kukorica őrlemény, a cellulóz, a barna cukor, a kovaföld, a finomra őrölt magok vagy polietilén golyócskák – és a sort még hosszan folytathatnánk.
  2. Amikor valamilyen kémiai peelinget használunk, legtöbbször a gyümölcssavak erejét vetjük be a tisztításhoz, közülük a citrom- és az almasav örvend a legnagyobb népszerűségnek, de ezek mellett tej-, glikol- és szalicilsav is kerülhet a termékbe.
  3. A biológiai peelingek proteáz enzimeket tartalmaznak. Ezek bontják a bőr felszíni fehérjéit és zsíros, normál, kombinált és szaraz borre is biztonsággal alkalmazhatóak. Ez az arctisztítás legkíméletesebb módja. A biológiai peeling előállításához többnyire növényi enzimeket használnak, amelyek az eltömődött pórusokat is kitisztítják. Ez a bőrradír pattanásos bőrre is kifejezetten ajánlott, és az érzékeny bőrűeknek sem kell lemondaniuk a használatáról.

A Schüssler bőrradír – mechanikai peeling cellulóz szemcsékkel

Termékpalettánkban a kezdetektől fogva nagy népszerűségnek örvend a bőrradír, ezért is tartottuk fontosnak, hogy tovább tökéletesítsük és modern technológiával állítsuk elő a Schüssler Mélyhidratáló arcradírt, hogy továbbra is kíméletesen, ám a megszokottnál is nagyobb hatékonysággal radírozhasd otthon a bőrödet.

Így esett a választásunk a Sucragel® AOF hatóanyagra, amely finoman lekerekített cellulóz szemcsékkel teszi a dolgát anélkül, hogy megsértené a bőr felső rétegét. A korszerű és teljes mértékben környezetbarát dörzsanyag kétféle cellulóz szemcsét tartalmaz, ez a high-tech kombináció felülmúlja az összes mechanikai peelinget.

Az apró cellulóz gömböcskék másik különlegessége, hogy vízzel érintkezve tejszerű emulzióvá alakulnak, így igazán gyengéden tisztítanak. A mélyhidratáló hatású  Nr. 8-as Schüssler só továbbra sem hiányzik a bőrradírunkból, így használata során az arcodat a mélyebb rétegekben is hidratálja és regenerálja.

Így használd a bőrradírt arc radírként és a testen

Sokan gondolják azt, hogy a rendszeres bőrradírozásnak csak tavasszal és nyáron van helye a szépségápolásban, ez azonban tévedés. Ha ősszel és télen leszokunk az arcbőr radírozásáról, egy idő után fakóvá, érdes tapintásúvá válhat a bőrünk, amit heti 1-2 bőrradírozással meg lehet előzni.

Az arc radír használata

Tisztítsd meg az arcodat, hogy eltávolítsd róla a sminket, a nap során rátapadt szennyeződést vagy az éjszakai krém maradványait! A még kissé nedves bőrre vidd fel a kíméletesen tisztító Schüssler Mélyhidratáló arcradírt! Nem kell erősen dörzsölni, elég, ha finom mozdulatokkal oszlatod el a bőrödön és gyengéden masszírozod 1-2 percen keresztül. Ezután öblítsd le és használd kedvenc Schüssler arcápolódat!

 A bőrradír használata testen

A legjobb, ha zuhanyozás közben kerítesz sort a testradírozásra, hiszen a bőrradírt nedves bőrre kell felvinni. Az olyan kiszáradásra hajlamos részeken, mint a könyök, a térd vagy a sarok, hetente akár 2-3-szor is ajánlott a radírozás.

Miután finoman átmasszíroztad a bőrödet, öblítsd le langyos vízzel, és használd kedvenc Schüssler testápolódat!

Legfrissebb blogbejegyzések

Mit tehetünk a pigmentfoltok ellen?

Mit tehetünk a pigmentfoltok ellen?

A nőiességet nem kilóban mérik

A nőiességet nem kilóban mérik